Matbaa

Matbaa: Çevremizde çok sayıda ve çeşitte basılı evrak yada farklı materyaller görürüz. Baslı bu evrakların en ucuz ve kolay çoğaltılmasında matbaa teknikleri kullanılır. Basit mantıkla matbaa dijital ortamda hazırlanan kitap dergi davetiye gazete yada rekliam ve bilgilendirme broşürleri aklınıza gelebilecek her türlü basılı araç matbaa makinelrinde hazırlanır. Filimlerde gördüğümüz o eski makineler değil artık çok gelişmiş hatta insan faktörünü basım aşamasında neredeyse ortadan kaldırmış teknolojik makinalardır. Matbaacılık okadar çok ihtiyaç duyulan bir hale gelmiştir ki. Artık okullarda bu sektör üzerine bölümler açılmıştır.Genel algının dışında okulların bu bölümlerinde büyük oranda kız çocuklarıda okumaktadır.

Türkiye de matbaa firmaları nasıl çalışır.

Öncelikle baskı öncesi hazırlık ile başlar. Dijital ortamda grafik tasarım ve dizgileri yapılan işler renk ayrımına girer. Bilindiği gibi doğadaki tüm renkler kullanılan tekniğe göre ya üç ren gin karışımı (RGB) yada dört rengin karışımı (CMYK) ile ortaya çıkar. Mavi Magente Sarı + Siyah bilinen tüm renkler bu renklerin karışımı ile oluşur. Matbaa makineleride bu mantıkla çalışır. Dijital ortamda hazırlanmış iler bu dört rengin hangi miktarda karışacağını belirlemek için renk ayrımına girer ve 4 ayrı kalıp hazırlanır. Bu kalıplar film yada aydinger dediğimiz malzemelere UV ışık verilerek oluşturulabileceği gibi, Doğrudan kalıba renk ayrımı yapan makinelerde vardır. Bu kalıplar Matbaa makinelerine bağlanarak renkleri birleştirip ortaya baskı çıkarmaktadır.

İzmir Matbaa Firmaları

İzmir de doğrudan müşteriye baskı basan eski ve küçük makineler ile çalışan matbaa esnafının yanı sıra çok teknolojik büyük ve pahalı yatırımlar isteyen matbaa makinesi olan organize matbaalar vardır. Organize Matbaa firmaları genel olarak doğrudan parekende müşterisine çalışmaz. Bu makinelerin kalıpları büyük ve pahalı olduğundan maaliyet yükünü bir çok işe bölmeye çalışırlar. Bu sebeple bir çok firma kendi bünyesinde baskı makinesi olsa dahi, Büyük organize matbaalara işlerini yolllarlar. Böylece kendi makinesinde maal edemedikleri fiyatlara ve çok kısa zamanda sonuca ulaşırlar. Örneğin kartvizit basmak için kendi makineniz ile kalıp ve film maaliyetini müşterinize yansıtırsınız. Organize matbaalarda kalıp ve film maaliyetini müşterilerine yansıtırlar ama aynı anda aynı kalıba 128 farklı iş sığdırdıkları için aynı maaliyet bir müşteriye değil 128 müşteriye bölünmüş olur. Müşterilerimiz adına ucuz Matbaa hizmeti anlamına gelir. Bizde Dönmez Reklam olarak müşterilerimize en uygun ve en hızlı hizmeti sunmayı hadefliyoruz.

Matbaa Hizmetlerimiz

  • 1- Kartvizit
  • El İlanı
  • Broşür
  • Magnet
  • Sticker
  • Katalog
  • İnsört
  • Teklif Dosyası
  • Antetli Kağıt
  • Antetli Zarf